Ludzie bardzo czesto dziwią się, kiedy ktoś wykonuje ćwiczenie angażujące dany mięsień, w nieco innych wersjach, niż te powiedzmy standardowe i powszechnie znane.

Dziwią się zwłaszcza, kiedy ćwiczenie wyglada z pozoru śmiesznie i nieefektywnie, a przecież po prostu można wykonać jakąś łatwiejszą wersję ćwiczenia. Zdarza się to bardzo często, kiedy dziewczyny ćwiczą pośladki i przykładowo wykonują odwodzenie siadając na maszynie odwrotnie. Takich przykładów jest zresztą mnóstwo.

 

Ja podczas mojego treningu barków, skorzystałam z wyciągów zamiast standardowo z hantli. Dodatkowo np. zamiast podstawowego wyciskania hantli nad głowę oburącz, wykonałam to ćwiczenie na zmianę raz jedną raz drugą ręką z wyciągu dolnego. Dlaczego?

1. Dla urozmaicenia treningu. Często pytacie mnie skąd czerpię motywację do ćwiczeń. A no właśnie z takich urozmaiceń, kiedy mogę wypróbować różne warianty ćwiczeń i sprawdzić ich efektywność. Bardzo często wykonuję ćwiczenia, które po prostu lubię robić.
2. Dlatego, że mięśnie po jakimś czasie przyzwyczajają się do wyuczonych ruchów, co skutkuje brakiem progresu. Tak więc plan treningowy trzeba co jakiś czas zmieniać, ponieważ daje to bodziec mięśniom do dalszego rozwoju. Zarówno zmiana rodzaju ćwiczeń jest bardzo ważna, jak również korzystanie z różnych maszyn i przyrządów dostępnych na siłowni, ponieważ wykonywanie danego ćwiczenia na maszynie a hantlami różni się od siebie.

Tak więc, nie zwracajcie nigdy uwagi na spojrzenia innych ludzi. Faktem jest, że zdarzają się również sytuacje, kiedy ktoś wykonuje ćwiczenie niepoprawnie technicznie, ale bardzo często w tym momencie interweniują trenerzy, którzy poprawią technikę i doradzą.

Mam nadzieje, że post się podobał, w najbliższym czasie pojawi się bardzo dużo filmików z ćwiczeniami na instagramie oraz na moim kanale na you tube:)

https://www.youtube.com/watch?v=Q0ioocrAhNc

https://www.youtube.com/watch?v=pD7Juys4tlA

Miłego dnia!