Zapewne każdy z nas ma własną definicję sukcesu i opinię na temat tego jak go osiągnąć. Jedni stwierdzą, że trzeba ciężko pracować, wręcz nie dając sobie chwili odpoczynku od bieżących zajęć, ponieważ aby coś osiągnąć trzeba wykazać się czymś więcej, zrobić coś ponad to, co robi przeciętna osoba na codzień. Inna osoba stwierdzi, że to kwestia szczęścia, że ktoś osiągnął swój zamierzony cel, że komuś się po prostu coś udało, że nie kiwnął nawet palcem, a wręcz samo spadło mu z nieba. Jeszcze inna osoba zapewne stwierdzi, że sukces zazwyczaj osiągają osoby, których rodzice zapewniają dobry start finansowy czy też posadę, co zaowocuje na pewno w przyszłości, ponieważ na dobrych fundamentach bardzo łatwo coś dalej zbudować. Ile ludzi, tyle teorii.

Według mnie sekretem sukcesu jest po prostu konsekwencja w działaniu i nie ma znaczenia co będziecie robić, tylko jak długo będziecie to robić. Sprawdza się to w każdej dziedzinie życia. Nic co jest zrobione na szybko, prowizorycznie, nie da nigdy trwałych efektów.

„Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień.”

Nie stawiajcie sobie od razu bardzo wysokiej poprzeczki, każdy od czegoś zaczynał, wystarczy mały krok, ale powtarzany codziennie, aby sukcesywnie osiągać zamierzone cele. Dobra forma to nie katowanie się po kilka godzin dzień w dzień na siłowni. To przede wszystkim konsekwencja w dążeniu do celu. Trzeba być cierpliwym. Cierpliwość to cecha ludzi sukcesu. I mimo, że z reguły nawiązuję głównie do sportu, ta zasada znajdzie swoje zastosowanie również podczas wykonywania innych czynności. Jeśli wystarczająco długo będziesz zapuszczać włosy, to po pewnym czasie w końcu będą one zamierzenie długie. Ale żeby były długie, muszą być też odpowiednio pielęgnowane, a pielęgnacja to też w tym wypadku metafora robienia czegoś od serca. Jeśli połączysz pasję z konsekwencją, to sukces murowany, dodatkowo osiągniesz go szybciej, niż robiąc coś konsekwentnie, ale bez pasji i zamiłowania do tego co robisz. Mówi się też, że jeśli robi się coś tylko dla pieniędzy, to nigdy tych pieniędzy nie będzie się mieć, a dlaczego? Bo zamiłowanie do czegoś sprawia, że jesteśmy w stanie robić coś bardzo długo, nie zważając na upływający czas.
Będziemy robić to dalej, bo sprawia nam to przyjemność.

„Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia czegoś, co wymaga czasu. Czas i tak upłynie.”

Miłego wieczoru!:)