Cześć!
Jakiś czas temu zaczęłam szukać produktów do pielęgnacji włosów, które nie wpływają negatywnie na ich strukturę. Z racji tego, że od zawsze zmagałam się z przesuszonymi włosami, rozdwojonymi końcówkami, trudno było mi je zapuścić.

Postanowiłam znaleźć taki produkt, który będzie spełniał moje oczekiwania, to znaczy nie będzie dodatkowo przesuszał moich włosów. Oczywistym jest, że wszelkie czynności związane ze stylizacją naszych włosów, na przykład suszenie gorącym strumieniem powietrza, prostowanie, używanie lokówki, w znaczącym stopniu niszczy je, ale mimo odstawienia tych wszystkich urządzeń do stylizacji, w dalszym ciągu nic się nie zmieniało. Włosy na całej długości pozostawały suche i łamliwe przez cały czas.

Postanowiłam zadziałać w inny sposób. Kilka dni temu w drogerii hebe zaczęłam szukać produktów do włosów, które mają lepszy skład. Szampony, które w swoim składzie zawierają SLS, parabeny, alkohole, siarczany, związki aromatyczne i sztuczne barwniki, powodują przesuszanie się włosów, łupież, a z racji tego, że skóra głowy jest sucha, produkuje ona większe ilości sebum, aby nie dopuszczać do nadmiernego przesuszenia. Przez to włosy bardzo szybko się przetłuszczają. W moim przypadku pod koniec dnia należało je umyć ponownie, jeśli myłam je dzień wcześniej. 

Szampon na który się zdecydowałam to Argan Oil from Morocco firmy Hask. Jest to szampon regenerujący do włosów suchych i zniszczonych. Z racji tego, że w biegu zamiast szamponu, zakupiłam odżykwę z tej firmy, której nie miałam w sumie zamiaru kupować, chciałam najpierw przetestować sam szampon, tak więc wieczorem zakupiłam dodatkowo to, po co przyszłam do drogerii kilka godzin wcześniej. Tym sposobem, mimowolnie zaczęłam używać obu produktów, z czego jestem koniec końców bardzo zadowolona. Szampony te dostępne są wyłącznie w tej drogerii. Do wyboru było jeszcze kilka innych produktów innych firm, tak więc wybór ostateczny należy do Was, wystarczy zapytać ekspedientkę, która wskaże tego typu produkty. Szampon i odżywka są wolne od parabenów, alkoholu, glutenu, sztucznych związków aromatycznych oraz barwników. Kosmetyki nie są testowane na zwierzętach.
Po użyciu włosy są uniesione u nasady przez długi czas, nie są obciążone, dzięki temu że skóra głowy nie przetłuszcza się, bo nie jest przesuszona. Włosy są miękkie w dotyku, wyglądają zdrowo i pięknie lśnią.
Koszt takiego szamponu to niespełna 30 zl, odżywka również w tej samej cenie. Myślę, że nie jest to wygórowana cena, zwłaszcza że produkty te są bardzo wydajne.

Jeśli chodzi o pozostałe kosmetyki do włosów, używam jeszcze jedwabiu z biosilk, na same końcówki a do prostowania bardzo często sięgam po krem termiczny loreal absolut repair lub nektar termiczny Kerastase. Wszystkie trzy produkty również są godne polecenia. 🙂

Miłego wieczoru! 🙂