W poszukiwaniu podkładu idealnego, przetestowałam już masę produktów, które w mniejszym lub większym stopniu spełniły moje oczekiwania. Dobór odpowiedniego kosmetyku to zawsze kwestia indywidualna. Nie ma produktu idealnego, który byłby odpowiedni dla każdej osoby, ze względu na różne typy cery, tony skóry oraz oczekiwania, które chcielibyśmy aby nasz podkład spełniał.

Tak więc jeśli szukamy czegoś dla nas odpowiedniego, powinniśmy przede wszystkim wiedzieć co jest dla nas ważne podczas doboru kosmetyków.

 

Osobiście nie lubię ciężkich podkładów, które zapychają pory i stwarzają bardzo niekorzysty i nienaturalny efekt maski. Natomiast podkłady lekkie, które mają również przez to słabe krycie i w ciągu dnia praktycznie znikają z twarzy, a makijaż wymaga częstych poprawek, również nie spełniają moich oczekiwań. W drogerii hebe natafiłam na podkład z catrice – HD liquid coverage, więc postanowiłam go przetestować. Kosmetyk jest lekki, a mimo to ma dobre krycie i długo utrzymuje się na skórze. Nie zapycha porów. Trwałość jest również na plus, producent zapewnia, że utrzymuje się na skórze do 24h. Długo szukałam czegoś lekkiego, dobrze kryjącego, wygładzającego cerę, matującego, co sprawi, że twarz będzie wyglądała naprawde dobrze, naturalnie i świeżo.  Formuła podkładu jest dość rzadka przez co łatwo się rozprowadza na twarzy, dodatkowo podkład nie jest tłusty,  sprawia że kosmetyk jest jak druga skóra. Catrice HD liquid coverage jest matujący, dlatego będzie idealny dla osób o cerze mieszanej lub tłustej. 

Ciekawostką jest to, że podkład nakłada się szklaną pipetą. Osobiście przed nałożeniem podkładu nakładam go najpierw na nadgarstek, tak więc w tej kwestii jest to dla mnie plusem.:)

Z kosmetyków catrice posiadam także rewelacyjny korektor – catrice camouflage w najjaśniejszym odcieniu 010, który świetnie kryje. Konsystencja jest kremowa, raczej ciężka, więc zdecydowanie nie nada się pod oczy, ale doskonale kryje przebarwienia i niedoskonałości. Dodatkowym plusem obu kosmetyków jest dość przystępna cena. Za niewielkie pieniądze otrzymujemy dobrej jakości kosmetyki, które speniają swoje zadanie. 🙂

A jakie są wasze podkłady idealne? 😉

Miłego dnia!